Calendar competițional 2022

DataDenumire competitieLocatiaCategorieCupa NationalaDisciplinaOrganizator
9.04.2022Poli Bike ChallengeTimisoaraE/U23/J/C/M/A SoseaACS Velocitas
9.04.2022Ziua BIlfovE/U23/J/C/M/A XCMACS MTB Academy
16.04.2022Cupa Marii Negre, Editia X, etapa 1ConstantaYouthCNR Sosea Copii Et. ISoseaCS Ciclism Bilal 2000 Constanta
16.04.2022ROCAA MTBLipova, jud. AradJ/A XCMAsociatia Euromediu
30.04.2022Cupa LitoraluluiConstantaE/U23/J/C/M/A/YCNR Sosea Seniori Et. I /
CNR Sosea Juniori Et. I
SoseaCS Ciclism Bilal 2000 Constanta
1.05.2022Bike Fest Damila Maciuca 2022MaciucaE/M/A SoseaDamila SRL
6.05.2022Triada MTB AvrigAvrigE/J/C/M/A/Y XCO/XCS/XCPACS Pro Cycling
7.05.2022Cupa Marii Negre, Editia X, etapa 2ConstantaYouth SoseaCS Ciclism Bilal 2000 Constanta
7.05.2022Turul Municipiului DevaDevaE/U23/J/C/M/A SoseaCS Faerag
13.05.2022Sports School Mountain-Bike XCOTargu-MuresE/U23/J/M/A/YCNR MTB XCO Et. 1 / CNR
MTB Copii Et. I
XCOACS Sports School
14.05.2022Maratonul VinuluiUrlatiE/J/C/M/A/Y XCPACS Bikexpert
15.05.2022Prima EvadareBucurestiE/U23/M/A/Y XCPACS NoMad Multisport
20.05.2022Competitie DHIBrasovE/U23/J/C/M/A/Y DHIACS Kronstadt Cycling
21.05.2022Cozia MTBCalimanestiE/U23/J/C/M/ACNR MTB XCM Et. IXCMACS Cozia Racing Team
21.05.2022Turul Ciclist CELCO – Marea Neagra 2022ConstantaE/U23/J/C/M/ACNR Sosea Seniori Et. II /
CNR Sosea Juniori Et. II
SoseaACS BikeRehab
22.05.2022Cozia MTB JuniorCalimanestiYouth MTBACS Cozia Racing Team
22.05.2022Turul Ciclist CELCO – Marea Neagra 2022ConstantaYouthCNR Sosea Copii Et. IISoseaACS BikeRehab
27.05.2022Turul DobrogeiConstantaE/U23/J/M/A/Y SoseaCS Ciclism Bilal 2000 Constanta
29.05.2022Prima Bicicleta ICalarasiC/YCNR MTB Copii Et. IIXCOCS Yzo Gym
4.06.2022Cupa Marii Negre, Editia X, etapa 3ConstantaYouth SoseaCS Ciclism Bilal 2000 Constanta
3.06.2022Bucharest Biking DaysBucurestiE/U23/J/C/M/A/Y SoseaACS Bikexpert
4.06.2022Maraton Movilele BlajeluluiBlajelE/U23/J/C/M/A/YCNR MTB XCO Et. II / CNR
MTB Copii Et. III
XCO/XCEACS Next Sports
11.06.2022Maratonul TarnaveiTarnaveniE/U23/J/C/M/A/Y XCMACS Next Sports
11.06.2022Cupa Orasului OtopeniOtopeniE/U23/J/C/M/A/Y SoseaCS Otopeni
11.06.2022Topoloveni Summer TourTopoloveniE/U23/J/C/M/A/Y XCMACS MTB Academy
11.06.2022ZIRIDAVA ROAD RACE, ed. a V-aAradE/U23/J/M/ACNR Sosea Seniori Et. IIISoseaAsociatia Euromediu
17.06.2022Trofeul Celor Trei Capitale E/U23/J/C/M/A SoseaFRC
18.06.2022V. Novak Cycling Academy CupMiercurea CiucJ/C/YCNR Sosea Juniori Et. I /
CNR Sosea Copii Et. III
SoseaCS Intersport
19.06.2022Prima Bicicleta II  CalarasiJ/C/Y SoseaCS Yzo Gym
23.06.2022Campionatele Nationale de Sosea si ParaciclismIzvorul MuresE/U23/J/C/M/A/Paraciclism SoseaFRC
24.06.2022Campionatul National de TrialBucurestiElite/Juniori TrialFRC
25.06.2022Vidraru Bike ChallengeArefuE/U23/J/C/M/ACNR MTB XCM Et. IIXCMA.S. Adventuremania
25.06.2022Hagieni XCO – Ograda VeselieiArsa, jud ConstantaYouth XCOACS BikeRehab
25.06.2022Cupa Nationala de DHI – Sinaia 2022 (provizoriu)SinaiaE/U23/J/C/M/A/Y DHIACS Velociped Mountain
2.07.2022Cupa Copiilor Rikora RoadBikeTrophyFocsaniYouthCNR Sosea Copii Et. IVSoseaACS Alpha Mind
2.07.2022Turul Ciclist al SibiuluiSibiuElite/U23 2.1 – Stages – Class 1 
3.07.2022Campionatul National de Mountain-Bike DHITBCElite DHIFRC
10.07.2022Guduc MTBGhidutE/U23/J/M/A XCMACS Guduc MTB
16.07.2022Prima Bicicleta IIITBCJ/C/YCNR Sosea Copii Et. VSoseaCS Yzo Gym
16.07.2022CASOAIA Bike, Run & Fun, editia a IX-aCasoaiaE/J/M/A/Y XCMAsociatia Euromediu
23.07.2022Campionatul National de Mountain-Bike XCOTBCE/U23/J/C XCOFRC
23.07.2022Campionatul National de Mountain-Bike XCETargovisteE/U23/J/C XCEFRC
23.07.2022Turul Vaii Jiului – Tinutul MomarlanilorLupeniE/U23/J/C/M/A SoseaCS Faerag
24.07.2022Maraton Movilele BlajeluluiBlajelE/U23/J/C/M/A/YCNR MTB XCM Et. IIIXCMACS Next Sports
30.07.2022Cupa Max AusnitLugojE/U23/J/C/M/ACNR Sosea Seniori Et. IVSoseaACS Velocitas
30.07.2022XCM Trophy Crama GirboiuFocsaniE/U23/J/C/M/A XCMACS Alpha Mind
30.07.2022Campionatul National de Sosea pentru CopiiZarnestiYouth SoseaACS Olimpic Zarnesti
6.08.2022Triada MTB PaltinisPaltinisE/U23/J/C/M/A XCOACS Pro Cycling
7.08.2022Campionatul National de Mountain-Bike ENDTBCElite ENDFRC
10.08.2022Tour of SzeklerlandRomaniaElite/U23 2.2 – Stages – Class 2 
12.08.2022Trofeul ArdealulCluj-NapocaE/U23/J/C/M/A/Y SoseaAJCT Cluj & CS Vointa Cluj-Napoca
13.08.2022Turul ClujuluiCluj-NapocaE/U23/J/C/M/A/Y SoseaAJCT Cluj & CS Vointa Cluj-Napoca
13.08.2022Maratonul Nordului MTB Pomarla Comuna Pomarla, jud.M/A/Y XCMACS Nord
13.08.2022Turul Vrancei RoadBikeTrophyFocsaniE/U23/J/C/M/ACNR Sosea Seniori Et. V /
CNR Sosea Juniori Et. IV
SoseaACS Alpha Mind
14.08.2022Transilvania Bike Trails RaceSaschizE/U23/M/A/YCNR MTB XCM Et. IVXCMACS NoMad Multisport
14.08.2022Cupa VointaCluj-NapocaE/U23/J/C/M/A/Y CircuitAJCT Cluj & CS Vointa Cluj-Napoca
20.08.2022Explorer MTB Challenge Valea IasuluiValea Iasului, jud. ArgesE/U23/J/C/M/A/Y XCMASCS Pro Explorer Outdoor
20.08.2022Turul Tarii HateguluiHategE/U23/J/C/M/A SoseaCS Faerag
27.08.2022I WHEEL FOR MOINESTI-ZEMES 2022Moinesti, jud. BacauE/U23/J/C/M/A XCMASOCIATIA ACTIV MOINESTI
27.08.2022Campionatul National de Mountain-Bike XCMMoinesti, jud. BacauElite/U23/M/A XCMASOCIATIA ACTIV MOINESTI
28.08.2022Cupa MarghitaMarghitaE/J/C/A/Y SoseaCSC Marghita
2.09.2022Competitie DHIBrasovE/U23/J/C/M/A DHIACS Kronstadt Cycling
3.09.2022Bikexpert Alpine ChallengePucioasaE/J/C/M/A/Y XCMACS Bikexpert
3.09.2022OnBike MM TrophyBaia MareE/U23/J/M/A/YCNR MTB XCM Et. VXCMAsociatia Sportive On Sport
6.09.2022Turul RomanieiRomaniaElite/U23 2.1 – Stages – Class 1FRC
10.09.2022Porumbacu MTB RacePorumbacu de SusYouth XCOACS Living Bike
10.09.2022Campionatul National de Mountain-Bike pentru CopiiPorumbacu de SusYouth XCOACS Living Bike
11.09.2022Porumbacu MTB RacePorumbacu de SusE/U23/J/C/M/A XCOACS Living Bike
11.09.2022Maratonul CiuculuiMiercurea CiucE/U23/J/C/M/A XCMSiculus Cycling Club
17.09.2022Prima BicicletaCalarasiJ/C/Y CXCS Yzo Gym
17.09.2022MTB Odyssey Apuseni RaceBuscat, Muntii ApuseniE/J/C/M/ACNR MTB XCM Et. VIXCM & XCPCSAU – Clubul Sportiv Alpin Universitar si Asociatia TMF
24.09.2022Cupa Mării Negre, editia XI, etapa 1ConstantaYouth SoseaCS Ciclism Bilal 2000 Constanta
24.09.2022MTB Academy CupArgesE/U23/J/C/M/A/YCNR MTB XCO Et. III / CNR
MTB Copii Et. IV
XCOACS MTB Academy
25.09.2022Lupii DacilorArgesE/U23/J/C/M/A/Y XCMACS MTB Academy
1.10.2022Explorer MTB Challenge NiculitelValea Iasului, jud. ArgesE/U23/J/C/M/A/Y XCMACS Pro Explorer Outdoor
1.10.2022Cupa ToamneiBucurestiYouthCNR MTB Copii Et. VXCOACS Velo Academy Bucharest
1.10.2022Cupa Mării Negre, editia XI, etapa 2ConstantaYouth SoseaCS Ciclism Bilal 2000 Constanta
8.10.2022Cupa Mării Negre, editia XI, etapa 3ConstantaElite/YCNR Sosea Copii Et. VISoseaCS Ciclism Bilal 2000 Constanta
20.10.2022Campionatul National de PistaPlovdiv, BulgariaE/U23/J/M PistaFRC
22.10.2022Haiduci si DomnitePrahovaE/U23/J/C/M/A/Y XCMACS MTB Academy
22.10.2022Trofeul Ardealul la Ciclocros si Cupa VointaCluj-NapocaE/U23/J/C/M/A/Y CXAJCT Cluj & CS Vointa Cluj-Napoca
5.11.2022Campionatul National de CiclocrosTBCE/U23/J CXFRC
12.11.2022Lunca Timisului CXTimisoaraE/J/U23 CXAsociatia EcoStuff Romania
11.12.2022Central StageFagarasE/U23/J/M/A/Y CXACUM – Asociația Copiii Universului Magic